فرزندان كميجان , KOMIJAN BOYs

برف رنگی

۱۳۸۳/۱۱/۱٩

 

برف صورتي رنگي كه در كرمانشاه باريد  

در مسافرت و ماموريت اداري كه طي هفته گذشته در روزهاي دوشنبه و سه شنبه  در 12 و 13 بهمن 1383 به مناطق كوهستاني استان كرمانشاه داشتم و بدليل ماموريت اداري ناگزير از طي مسير هاي طولاني در شهرها و كوهستانهاي اطراف اسلام آباد ‘ كرند سرپل ذهاب و پاوه و جوانرود بودم متوجه نكته اي شدم كه براي خودم بسيار جاي تعجب داشت .

 در تمام بيابانها و كوهستانها برف سنگيني باريده بود ولي نكته مهم آن بود كه رنگ اين برف مثل هميشه سفيد نبود بلكه رنگ آن خاكي رنگ بود .

به نحوي كه در ابتداي مشاهده آن تصور ميكردم بدليل خاكبرداري و حمل و نقل خاك مقداري گرد و خاك به اطراف پاشيده شده و روي برفها را پوشانده است.

 ولي وقتي در تمام طول مسير بازديد متوجه رنگ عجيب برفها شدم و ديدم كه اين رنگ در سطح تمامي شهرستانها صحرا و بيابان را پوشانده است با يكي از همراهان كه مهندس با سابقه اداره راه و ترابري بوده اين موضوع را در ميان گذاشتم .

او نيز گفت كه اين موضع براي ما هم كه مقيم استان كرمانشاه هستيم عجيب بود زيرا در اوايل هفته برف يك روز شروع به باريدن كرد و بعد ديديم كه برف رنگ طبيعي خود را ندارد .

جا دارد مسئولين اداره محيط زيست و بهداشت محيط و منابع طبيعي و سازمان آب منطقه اي از برف مزبور نمونه برداري كرده و آنرا آزمايش نمايند تا علت رنگي بودن آن براي متخصصين و عموم مردم روشن گردد .

من شخصاٌ درباره مضر بودن و يا بي ضرر بودن اين برف رنگي ترديد دارم ‘ بويژه با توجه به نزديكي منطقه به مرز عراق لازم است بررسي بيشتري بشود  . ...

 
  لینک مطلب

كميجان خبر

فرزندان كميجان

اوضاع و اخباركميجان

شجره و انساب كميجان

چرگزي كميجان

عاقبت به خير

درباره نويسنده

شعر كميجان

هنر كميجان

حاج رضوان

شهدای کمیجان

اخبار و مقالات زلزله

فارغ التحصيلان كميجان

زندگي جاودانه

چؤگور

مهديان

آب و هوا


لينك دوستان