شاهراه وحدت

با توجه به آنچه که در پست قبلی آوردم و برای اینکه سریع از آن عبور کنیم و خیلی بر آن و محتوای آن اندیشه نکرده باشیم ،‌عرض میکنم که من بدرستی راه یا جاده نوبران -وفس - کمیجان را شاهراه وحدت منطقه میدانم .  

چرا که این جاده کوهستانی میتواند با اتصال منطقه نوبران به اراک منشاء باروری های اقتصادی زیادی برای نواحی وفس و کمیجان باشد .

مدت زمان مدیدی بنده در منطقه استان سمنان خدمت میکردم . سمنان مرکز استان بود و شهرستان های شاهرود و دامغان و گرمسار نواحی تابعه بودند .

آن سه شهرستان ، بویژه شاهرود دائماٌ از ظلم و بیداد سمنانی ها فریاد میکرد و ما برای خواباندن صدایشان همه و یا بیشتر امکانات اعتباری و اجرایی استان را به آنان اختصاص می دادیم البته پتانسیل جذب اعتبار هم داشت و در این میان بقیه شهرستانها هم سهم خود را می بردند .

غافل از اینکه در این میان شهرستان سمنان هم خود دارای جمعیت و پتانسیل و نیازهای خویش است . و در اغلب موارد باین شهرستان که دو جنبه داشت ۱- یکی از شهرستانهای بزرگ استان بود . ۲- مرکز استان بود و مجبور بود این نوع سرویس را نیز بدهد و نقش مرکزیت استان را نیز ایفا نماید ، ظلم میشد .

از مثال بالا هرکسی میتواند برداشتی مناسب حال خویش بکند .

ولی شاهراه وحدت را در یابید و برای تسریع اجرای آن مقامات استان مرکزی را به کمک بطلبید و از آنان استمداد کنید .

اندیشه های خودخواهانه در میان جرینگ و جرینگ زنجیر چرخهای بولدوزرها محو خواهند شد و از میان این صدای جدید ، گلهای وحدت و دوستی و توسعه شکوفا خواهند شد . انشاء الله

/ 1 نظر / 22 بازدید
عمار

با سلام : در رابطه با شاهراه وحدت بايد گفت ابتدا بايد جاده ساوه به نوبران مانند اتوبان تهران- ساوه بايد درست و برطبق استاندارد ساخته شود تا بدينوسيله با اتصال نوبران به اراک(بزرگترين قطب صنعتی ايران) شاهد رشد اقتصادی نواحی ديگر بود .