ترنم وحی در کمیجان

همایش شعر مبعث در کمیجان(شهر فخرالدین عراقی)

روز دوشنبه عصر مراسم شعرخوانی ترنم وحی به مناسبت عید مبعث با حضور جمع کثیری از شعرای استان مرکزی و شهرستان اراک و تعدادی از شعرای کشوری در حضور گرم و پر استقبال فرماندار ومردم با فرهنگ کمیجان و جمع پر تعدادی از مسئولین و مقامات کشوری و لشگری و مدیران ادارات برگزار شد .

در این مراسم علاه بر شاعرانی که از شهرهای استان مرکزی ، اراک ، شازند ، خمین ،‌دلیجان و محلات ، تفرش ، فرمهین ، آشتیان ، میلاجرد و کمیجان وسایر روستاها و محلات استان ، آقایان حسین اسرافیلی و ناصر فیض نیز حضور داشتند و به شعرخوانی پرداختند .

در این مراسم که از ساعت 5 تا 9:30 روز عصر دوشنبه بطول انجامید ، تعداد کثیری از شاعران جوان به شعرخوانی پرداخته و مورد تشویق حاضران قرار گرفتند .

تعدادی از اسامی شاعرانی که اشعار خود را به حضار ارائه نمودند عبارت بودند از :

محمد آقا محمدی

ناصر فیض

حسین اسرافیلی

علی یزدانی

خانم عبدالهی

خانم درخشانی

و دهها شاعر ارزشمند و والای پیر و جوان که با تلاشی پیگیر اشعار بسیار و زیبا و نغزی را که به مناسبت مبعث پیامبر اکرم سروده بودند به جمع ارائه نمودند .

بدینوسیله از زحمات بیدریغ اعضای دبیرخانه همایش و کادر اجرایی و کلیه دست اندرکاران و حامیان این همایش بسیار باشکوه و ارزشمند سپاسگزاری می نمایم .

امیدوارم کلیه آن عزیزان در این راه کوشا باشند و مسئولین محترم نیز آنان را یاری نمایند .

کجا بودند آن اعضای شورای محترم شهر که جایشان در این همایش خالی بود ، البته بجز آقای حاج محمد حسنی .

حامیان این حرکت باشکوه فرهنگی باید به خود و کمک های خود افتخار کنند و آنان که به دعوت دوستان و جمع هیئت اجرایی جواب منفی دادند باید بدانند که زمستان رفتنی است و روسیاهی فقط برای زغال میماند .

همانگونه که این همایش بسیار خوب بدون یاری و کمک آنان برگزار شد .

/ 8 نظر / 25 بازدید
داود بندي و نو انديشان وفس ميري بادينلو شربتي ايما

با سلام به غيور مردان وفس وفسی ها مثل شير و شمشيرند وفسی ها اگر نبودند کار ايران لنگ بود وفسی ها بيشترشان با سواد و چيز فهم و دانشمند و عالم و دکتر و مهندسند الان وبلاگ نويسان وفس بهترين وبلاگ را دارند افرين به وبلاگ نويسان وفس ولی اين کميجانيها علافند و الکی خودشون را به دردسر انداختند و از وبلاگ هيچی حاليشون نيست البتعه ترک هستند ديگه و توقعی از اونها نيست ولی ما ملت بزرگ وفس فارس هستيم و هخامنشی ما بيشترمون باسوادند و با ادب و اهل علم ما مثل کميجانيها دزد و لات و ولگرد نداريم ما بايد سعی کنيم کميجانيها را از بين ببريم تا نسلشون از بين بره و ما تو منطقه حرف اول را بزنيم و همه بودجه دولت بشه برای وفس اين وظيفه وبلاگ نويسان وفس است که همه را به اين کار تشويق کنند ما بايد کميجانی ها را له کنيم

داود بندي و نو انديشان وفس ميري بادينلو شربتي ايما

افرين به همه وفسيهای چيز فهم خوب نوشتی خوب حال کميجانيها را گرفتی کميجانيها اصلا سواد ندارند وفسی ها گل به سرند کميجانی ها ترک خرند

مئهران باهاري

سلام. لوطفن بو توپلانتيدا (همايش) اوخونان شئعرلرين هانسي ديلده يازيلديغيني دا (تورك؟ فارس؟) قئيد ائله يين!

مئهران باهاري

سلام. سيزين توركجه شئعرلرينيزي مركزي-آزربايجان وئبلاقينا يئرله شديرديم. ساغ اولون http://merkezi-az.blogspot.com/

مریم

به نظر شما چرا باید اهالی یک منطقه که یک زبان هستند و همسایه هم هستند اینقدر نسبت به هم کم لطف باشند؟! اجداد سه نسل من اهل سمقاور هستند و من بابت این قضیه افتخار می کنم. با وجود اینکه مدت زیادی است سمقاور نرفته ام اما دیده ام که سمقاوریها انسانهای خوب و دوست داشتنی هستند و همینطور کمیجانی ها و وفسی ها. امیدوارم که باهم بهتر از این باشند.

آرش

باعرض خسته نباشيد بايد بگم که متنی که اقای وفسی با تعصب خاصی ان را نوشته است به اين دليل است که کميجانی ها اکثر کارهای اداری را به خودشون اختصاص دادند .در حاليکه با توجه به نوشته های مهدی قدمکت وفس بيشتر از کميجان است .اگه از مهمان نوازی کميجانی ها بخوام بگم هر کس به کميجان ايد آب و نان خويش را هم بياورد .البته اين را هم بگم که الان نصف ياحتی بيشتر جمعيت کميجان از روستاهای اطراف است وشايد هم ديگر اين بيت شعر ديگر کارائی نداشته باشد.

داود بندي و رضا بادينلو و سميعي و ميري از گروه نوا

ما نوانديشان وفس باز هم منشور وفس را اعلام ميکنيم که تا اعتلای وفس و رساندن وفس به بالاترين قله اراک و استان شدن دست از مبارزه با کميجانيها بر نميداريم. ما بايد در همه چيز رتبه اول اراک باشيم مثل همان قديم ها که خان ما درجه يک بودند تمام پست ها و مشاغل حساس کميجان و اراک بايد در اختيار وفسی های با شعور و تيز هوش باشد نه در دست يک مشت عوام کميجانی ولی چيزی ديگر نمانده و با تلاش اقايان ميری و وفسی و ملايی و سجادی زمينه برای تغيير سازمانی در کميجان به نفع وفسی ها در حال انجام است.