چو سنگم میزنی ، میوه نثارت

آقای علی سجادی اراکی طی یادداشتی که بر نوشته های قبلی من نوشته اند ، ضمن اظهار لطف به بنده ، کمی هم در برخی موارد گله نموده اند که بطور سربسته از آن میگذرم و توجه عزیزان را باین یادداشت که بر وبلاگ کمیجان خبر نوشته بودم جلب میکنم .

در آنجا گفته بودم :

برادرم چون درخت بارور باش که هرچه سنگت میزنند ، تو بر آ‌نان میوه نثارشان کنی . یقین بدان که هر که بزرگی یافت چه در علم و چه در کار و هنر و سیاست از پرکاری و سخت کوشی است و نه از فحاشی .

حیف است که در این صحنه جهانی که برایمان فراهم کرده اند ، بزرگان و کوشندگان و مخترعان بزرگ ، اینک من و تو آدم های کوچک و خرد بین به فحاشی و پاسخ بدان بپردازیم .

فکرش را بکنید . آنها در مورد ما چه خواهند گفت ؟

ولی ایشان یک نکته را هم گفته اند ، که گویا در ایام قدیم وفسی ها را به خورشید تشبیه کرده اند ، من از این حسن تشبیه استفاده کرده و میگویم که بحقیقت مردمان وفس خورشیدوار هستند و به اطرافیان خود نور می تابانند .

اگرچه من خیلی با آنان حشر و نشر نداشته ام ولی در برخوردهایی که برای تاسیس انجمن جمعیت کمیجانیها و حومه مقیم تهران با آنان داشتیم و انصافا انسان های والا و محترمی بودند

دیدم و گواهی میدهم که خیلی خوب بودند .

اگر همه وفسی ها را یک نفر بدانیم و آن یک نفر هم همان حاج شیخ عبدالنبی وفسی باشند برای تمامی منطقه وفس و کمیجان کفایت میکند نورافشانی همین یک انسان والا و محترم که برکتی هست نامشان برای ما و افتخاری است برای تمامی  منطقه .

چه برسد به انسان های کوشا و تلاشگر و فراوانی که بنده افتخار آشنائی شان را در آن مجمع و در حسینیه وفسی های مقیم تهران پیدا کردم .

اگر سنگت زنند میوه برافشان

درختان را ز سنگ ناید بدی شان

برادر اینهمه درگیری و دلگیری هیچ کسی را به جایی نرسانده است که ما دل به آن خوش کنیم

نمونه بارز آن خرم آباد و بروجرد است و اراک و قم و شاهرورد و سمنان که دهها سال فقط درگیری های مختلف فقط باعث فرسایش نیرویشان شده است و دیگران لحاف را برده اند .

عزیزانم وقت خودتان را باین درگیریها تلف نکنید . لحاف را بچسبید تا فرصت طلبان از دوشتان بر ندارند و به غنیمت نبرند .

آنان که بدنبال درگیری های محلی و منطقه ای هستند بدانند که من یکی هیچ تمایلی به ورود باین مسایل ندارم و خواهشمندم وبلاگ مرا باین مطالب ناخواسته نیالایند . متشکرم .

/ 4 نظر / 14 بازدید
يک وفسی

سلام هفته‌ی گذشته بعد از خواندن بعضی نظرات مطرح شده در وبلاگ خبر کمیجان، نظر زیر را در آن وبلاگ درج نمودم. دوست عزیز سلام چند ماهی است که در وبلاگ شما و دیگر وبلاگ‌های کمیجان، نظراتی را از قول یک یا چند نفر که خود را وفسی معرفی می‌نمایند، می‌خوانم که بسیار نامعقول و مبهم است یا بهتر بگویم این نظرات به جز چرت و پرت و مزخرف بودن چیز دیگری نیست و بدون شک می‌توان گفت نویسنده این نظرات یک دیوانه است و لاغیر. با اینکه نویسنده این نظرات وفسی است(یا چنین وانمود می‌کند) و ظاهرا قصد دفاع یا تعریف از وفسی‌ها را دارد اما در اکثر موارد، مطالبی که بیان کرده جز توهین به وفسی‌ها چیز دیگری ندارد. لذا از جنابعالی و خوانندگان وبلاگ کمیجان خواهش می‌کنم که کاملا به این نکته توجه داشته باشید و فکر نکنید که هر کس با نام وفسی در وبلاگ شما نظر داد، حتما وفسی است.

يک وفسی

با توجه به مشکلات منطقه و اختلافاتی که هر شهر و روستا در این منطقه با یکدیگر دارند، هر کسی می‌تواند با هر نامی، نظرات ضد و نقیضی را در وبلاگ‌های کمیجان، وفس، خنجین و ... بیان نماید که لازم است توجه بیشتری به این مطلب صورت گیرد. در انتها از شما درخواست می‌کنم که در صورت امکان نظر بنده را نیز در متن این پست قرار دهید تا با سایر نظرات مقایسه شود. موفق باشید این نظر چند روز باقی بود و سپس از سوی صاحب وبلاگ فوق بدون هیچ گونه توضیحی حذف گردید! آقای «علی سجادی اراکی» و دیگر دوستان توجه داشته باشند که این فرد و یا افراد حتما وفسی نیستند.

سجادي اراكي

با سلام به شما استاد گرانقدر جناب اقاي كميجاني،اي كاش اين فردي كه با نام يك وفسي نظر دادهاند حداقل نام و نام خانوادگي خود را نيز مينوشتند چرا كه با اين وضع شك و ترديد ها را بيشتر كرده اند چون من قبل از نوشتن نظراتم در وبلاگ شما انها را در دو وبلاگ مربوط به وفس نوشتم و به انها توضيح دادم كه اين صحبت ها و نوشته ها چرت و پرتي بيش نيست و لازم است كه وبلاگ نويسان در اين مورد براي خواننده ها توضيح دهند اما با تعجب ديدم نظراتم حذف شده و حتي مجدد كه با ادرس پستهاي كميجان به انها گفتم كه وفسي ها چه نوشته اند باز هم توجهي نكردند چرا كه من به عنوان يك اراكي خواهان اتحاد استان هستم ام دريغ از..... واقعا تعجب برانگيز است كه وبلاگ نويسان وفس ان نظرات را حذف كردند،چرا كه نظرات من نيز مشابه همين نظرات ))يك وفسي (( بود و نياز به حذف نداشت و لذا راحت تر ديدم كه نظرات را در وبلاگ شما و ديگر دوستان كميجاني بنويسم چرا كه صبر و تحمل شماها در درج تمام نظرات مخالف و موافق بسيار ستودني است و لذا بهتر بود كه اين نويسنده وفسي خود را معرفي ميكردتا شكي نباشد كه چرا گروه نوانديشان وفس !!!!! با نام خود را معرف

جواب نويسنده :

از کلیه عزیزانی که لطف میکنند و بعنوان خواننده در رابطه با موضوعی نظر میدهند خواهشمندم با ذکر نام و درج ایمیل اقدام نمایند زیرا این شجاعت نیست که کسی بیاید و با پوشاندن صورت خویش بدیگران فحاشی نماید . قید اسم احمد و محمود و رضا کافی نیست . مطمئنا میتوانید نظرات خودتان را بطور مستند در سایت ها و وبلاگهای خودتان منعکس کنید . خواهشمندم از آلودن این صحنه جهانی به فحش و ناسزا و آنچه لایق هیچ انسانی نیست بپرهیزید .