چه کسی گفت بن بست ؟

 

چه کسی گفت بن بست ؟

آیا واقعا شهرستان کمیجان در بن بست قرار دارد ؟

یکی از سخنرانان جلسه اخیر همایش ... کمیجان در صحبت های خود اظهار داشت که این شهرستان در بن بست قرار دارد و برای توسعه آن و خارج کردن از بن بست راه زیادی مانده است .

نکته ای که دیشب به ذهنم می رسید این بود که لااقل بلحاظ جغرافیایی این شهرستان نه تنها در بن بست قرار ندارد بلکه برخلاف بسیاری از شهرستانها که تنها با یک راه ارتباطی با دنیای بیرون مرتبط هستند ، شهرستان کمیجان از شرایط ارتباطی بسیار مناسبی برخوردار است و به حقیقت میتوان گفت که در یک پنج راه قرار دارد . و به شهرستانهای همدان ، ملایر ، اراک ، قم و ساوه جاده دسترسی دارد .

شاید منظور آن استاد گرانقدر از بن بست بنوعی بن بست سیاسی اشاره شده باشد ، که در این رابطه نیز باید گفت که شهرستان کمیجان با دارا بودن بیش از 5400 فارغ التحصیل دانشگاهی که نقاط مختلف و موقعیت های خوب اداری و سیاسی کشور مشغول خدمت هستند ، از موقعیت مناسب و توان لازم جهت حمایت معنوی شهرستان برخوردار میباشند .

لازم به ذکر است که عدد 5400 نفر فارغ التحصیل فقط مربوط به فارغ التحصیلان نسل اول و دوم کمیجانیهاست و هنوز برآورد دقیقی از تعداد تحصیل کردگان نسل های بعدی صورت نگرفته است .

بعنوان مثال از خانواده بنده فقط نام خودم در آمار فوق مورد شمارش قرار گرفته است ، در حالیکه تنها در خانواده پنج نفره اینجانب ، همسرم فوق لیسانس ژئومورفولوژی و عضو هیئت علمی است ، یکی از فرزندان ذکورم دانشجوی دکترای رشته نانوفیزیک و فیزیک حالت جامد هستند و دومین فرزندم فوق لیسانس سازه های دریایی را در حال تهیه تز و پایان نامه خویش است . و بطور قطع و یقین اینان در عداد آمار 5400 نفری محاسبه نشده اند .

اگرچه من نیز مانند بسیاری از همشهریان و مسئولین محلی ادارات هیچ اعتقادی به واژه بن بستی شهرستان ندارم  ، ولی این پتانسیل عظیم نیروی انسانی براحتی قادر است مسقط الراس و زادگاه پدری خویش را از هر گونه بن بستی خارج نماید .

/ 0 نظر / 9 بازدید