جاده نوبران وفس کمیجان

بنده تا زمانی که جاده کمیجان- فراهان - آشتیان راه اندازی شود هیچگاه به آشتیان نرفته بودم و برای رفتن به کمیجان همیشه از جاده تهران اراک آهنگران ساروق کمیجان استفاده میکردم .

ولی هنگامیکه این جاده که اتفاقا کوهستانی و پر پیچ و خم هم هست راه افتاد ، از آن پس هیچگاه از جاده اصلی اراک استفاده نکرده ام و همیشه از مسیر آشتیان فراهان رفت و آمد میکنم و جالب است که بگویم بسیاری از نیازمندیهای خانه و خانواده رااز بازار آشتیان خریداری میکنم .

اگرچه خرید یک خانواده اثر چندانی در اقتصاد شهری و مناطق روستایی آشتیان ندارد ولی باید باور کنیم که عبور صدها اتوموبیل از آشتیان و توقف حتی چند دقیقه ای و خریدشان موثر میباشد .

و در همینجا باید این نکته را یادآور شوم که اطمینان دارم به محض اینکه جاده نوبران وفس راه اندازی و افتتاح شود ، برای رفت و آ‌مد به کمیجان از این جاده استفاده خواهم کرد .

چه کسی خوشش بیاید و چه بدش بیاید .  وفسی ها و کسبه محترم وفس هم در آنصورت باید خود را برای پذیرش تعداد زیادی مسافر عبوری آماده کنند .

من امیدوارم بجای هرگونه بحث و جدل بیهوده درباره اثبات هوش و درایت خودمان بدیگری و اینکه دیگران این تاریکی را برای ما بارمغان آورده اند ،‌ چراغی روشن کنیم تا روشنی بخش راهمان باشد .

پس همگی باید بشتابیم تا این جاده راه اندازی شود .

حالا چرا من حاضرم مسیر خودمو عوض کنم ؟

برای اینکه اولا مسیر جدید نوبران وفس کمیجان با توجه به کوتاه بودنش ، مقدار زیادی در طول راه و مصرف بنزین و صرف زمان صرفه جویی میکنه و ثانیا از منطقه کوهستانی وفس میگذره که حتما برای خودم و افراد خانواده جاذبه خواهد داشت .

می بینی دوست خوبم که دعوا فایده نداره .

برو خودت رو برای قبول مهمان و مسافران جدید آماده کن که بولدوزرها مشغول راهسازی هستند و راه را برای عبور من و ما آماده می کنند . 

پس هر جایی که برای آدم جاذبه طبیعی و فرهنگی داشته باشد و مردمش با انسان برخورد انسانی بکنند محلی است که میشود برای بار دوم و سوم و صدم هم بانجا رفت و آمد کنیم و ازش خوشمان بیاد .

این نکته را هم آقای آزاد نیا اظهار نموده اند :

جناب آقای کميجانی
باسلام
با اتصال محور آسفالته مذکور ضمن کوتاهتر شدن مسیر به مسافتت ۱۵۰ کیلومتر این محور بدلیل واقع شدن بین محورهای بین استانی مناطق : همدان وغرب به تهران و اراک و استانهای جنوب به تهران بزودی ضمن توسعه مناطق شراء  َِ کمیجان و نوبران عملکرد بین استانی پیدا خواهد کرد

/ 2 نظر / 84 بازدید
احمد آزاد نیا

جناب آقای کميجانی باسلام با اتصال محور آسفالته مذکور ضمن کوتاهتر شدن مسیر به مسافتت ۱۵۰ کیلومتر این محور بدلیل واقع شدن بین مخورهای بین استانی مناطق : همدلن وعرب به تهران و اراک و استانهای جنوب به تهران بزودی ضمن توسعه مناطق شرا َِ کمیجان و نوبران عملمرد بین استانی ژیدا خواهد کرد

saleh hahsemi

مطلب خوبي بود زنگ فيلم جواهري در قصر براي موبايل http://www.salehforum.com/showthread.php?tid=375