افراد با تغییر نام خانوادگی خود اصالت و ریشه آباء اجدادی خود را گم کنند

کارشناس امور آب استان سمنان بودم و به همین مناسبت به سازمان های مختلف در تهران سر میزدم و برایم جالب بود که به هر اداره و سازمانی مراجعه میکردم ، وقتی اسمم کمیجانی را میگفتم بلافاصله این جمله رو می شنیدم که آیا فلانی که در فلان بخش کار میکنه از بستگان شماست ؟ منم جواب میدادم بله ، بدون شک از بستگان مون هست .

نام پدر بزرگ پدربزرگم جبار بوده و خانواده من از زمانی که یاد دارم به نام های جابری و جاوید معروف بودند و زمانی که عمویم نام خانوادگی اش را به جاوید تغییر داد و پس از آن برادرم و سپس خانواده ام ( پدر و برادران و خواهرانم ) نام خانوادگی خود را از کمیجانی به جاویدراد تغییر دادند .

من از وضعی که داشتم راضی بودم و در مقابل اصرار خانواده پدری ام برای تغییر نام خانوادگی ام مقاومت میکردم ، خصوصا که در کل استان سمنان و در کل صنعت آب آن وقتها فقط من کمیجانی بودم و این برایم جالب بود .

چون هریک از کارشناسان قدیمی صنعت آب را ملاقات میکردم ، کمیجان را می شناختند و از آن خاطره ای داشتند .

برای من البته قابل توجیه است که وقتی تمام بچه های یک کلاس بنام کمیجانی خوانده می شوند چقدر سخت است ، یادمه زمان خودمون وقت حضور و غیاب ما محمد ها را بنام کمیجانی مصیب و دیگری را کمیجانی حسن می خواندند .ولی بهرحال دوس ندارم افراد با تغییر نام خانوادگی خود اصالت و ریشه آباء اجدادی خود را گم کنند .

/ 0 نظر / 14 بازدید