تغییر نام خانوادگی و رها شدن در دریای بیکران نامها

سلام بنده اهل همدان روستای ویان هستم ابنجانب نام خانوادگی خود راعوض کردم ولی قبلا فامیلی من بورچالویی بوده و اطلاعات کلی در رابطه با این نام برای درج در وبلاگ شخصی ام از شما میخواستم به اطلاع شما نیز میرسانم که در روستای ویان تقریبا1000 نفر بورچالویی یا بزچالویی وجود دارد ولی الان اکثرا فامیلی خود را عوض کرده اند اگر امکان دارد اطلاعاتی کلی درباره این نام را برایم ایمل کنید تشکر
نویسنده: احمد امین فر(بورچالویی) [aminfar1994@yahoo.com][http://viyan1994.blogfa.com]
پاسخ:

دوست گرامی آقای امین فر
بسیاری از هم قبیله ای های ما که نام بزچلویی و یا برچلویی یا بورچالویی دارند نامشان را عوض کرده اند و به اسامی تغییر داده اند که قابل ردیابی نیست . گروهی از مردم کمیجان و ایل برچلو در زمان شاه عباس حوالی سال های 1000 شمسی از منطقه کمیجان کوچانده شدند و برای محافظت از مرزهای شمالی به منطقه گرجستان و تفلیس انتقال داده شدند . در مسیر کوچ و مهاجرت خانوادهه هایی از این گروه جدا شده و در جای ماندگار شدند که شامل مناطق بویین زهرا و قزوین و ویان و این جاها هستند و اینها همگی از یک ایل و خاندان و تبار هستند . به وبلاگ برچلو و بزچلو دو ایل دلاور مراجعه کنید .

موضوع تغییر نام چیزی نیست که منحصر به همین دوست گرامی باشد ، بسیاری از همشهریان ما نام خانوادگی بزچلویی یا برچلویی را تغییر داده و یا پسوند بزچلویی را از دنباله نام خانوادگی شان حذف کردند ، غافل از اینکه با اینکار خود را در میان دریایی از نامها و اسامی رها می کنند که بهیجوجه انتساب آنان به کمیجان و کمیجانی را نمیتوان ردیابی نمود .

/ 0 نظر / 38 بازدید